Huni Akademi
Ana Sayfa

Eğitimin Detayları

Kurumsal Arama - Analiz Çalıştayı


Şirketlerin iç dinamiklerinin analiz edilip yöneticilere ve şirket ortaklarına “durum analiz raporu” hazırlanması çalışmasıdır. Hem mavi yakalılar için, hem de beyaz yakalılar için ayrı ayrı yapılabilecek bir çalışmadır. Analizin amacı, çalışanların günlük hayatta dile getiremedikleri, kendilerini yeteri kadar ifade edemedikleri şirketle ilgili konuları özgür bir ortamda ortaya koymalarını sağlamak ve bu sayede şirket içi problemleri ortadan kaldırmaktır. Bu tür şirket içi problemlere sebep olan ana etkenler, KÖK SEBEP olarak adlandırılır ve şirket içinde zamanla motivasyon kaybına, verimlilik düşmesine sebep olabilir. 

Çalışanların serbest konuşmalarına ve birlikte tartışmalarına zemin oluşturarak, danışmanlarımızın moderatörlüğünde şirketin kök sorunlarına ulaşılması hedeflenmektedir. Elde edilen bilgiler ile danışmanlarımızca yapılacak analizler sonucunda seminerden bir süre sonra yöneticilere/ şirket ortaklarına “durum analiz raporu” sunulur. 

Aslında her iş yerinde çalışanlar açısından küçük, büyük bir çok sorun vardır. Kurumsallaşma yolunda ilerleyen şirketler bu sorunları bilir ve çözer. Çünkü çalışanlar açısından  en küçük sorun bile iş yeri ortamında büyür ve saatli bir bomba haline gelir. Küçük sorunlar daha en başta fark edilmeli ve gerekli düzeltici önlemler alınmalıdır. Günlük yoğun iş temposunda şirketlerin bu sorunları fark edebilmesi çok kolay değildir. İşte danışmanlarımız bu noktada devreye giriyor. Danışmanlarımız sahip oldukları akademik ve sektörel tecrübeleri ile çalışanlarınızın rahat rahat konuşmalarını, duygularını ve düşüncelerini rahat ifade edebilmelerini sağlar. Gerektiğinde seminerin bir bölümünde çalışanlarla küçük gruplarla veya bireysel olarak da görüşülür.

Kimler Katılmalı?


Şirketin mavi yakalı çalışanları ve/veya beyaz yaka çalışanları

Eğitimin Süresi


1 Gün

©2018 - Huni Akademi
0532 737 78 99
0212 212 18 22
info@huniakademi.com