Huni Akademi
Ana Sayfa

Hakkımızda

HUNİ AKADEMİ NEDİR?

“Huni”; Türk Dil Kurumu sözlükte “1.isim Bir sıvıyı ağzı dar bir kaba aktarmak için kullanılan koni biçimindeki araç” olarak tanımlanmaktadır. İnsan beyninin her ne kadar büyük potansiyeli olduğu söylense de, günümüzde çok küçük bir oranının kullanıldığı bilinmektedir. Yani bunca geçen senelere rağmen insanoğlu hala beyninin kısıtlı bir kısmını kullanıyorsa, beynimizi öğrenmekte, anlamakta, eğitilmekte ağzı dar bir kaba benzetebiliriz. Öğrenmemiz gereken bilgileri de bir sıvıya benzetirsek, işte HUNİ'ye ihtiyaç ortaya çıkıyor. Bilgi çok, beynimizin kapasitesi kısıtlı; HUNİ akademi bu noktada devreye giriyor ve bilgilerin kolayca beynimize aktarılmasını sağlayan bir araç oluyor.

Bununla birlikte farklı sıvıları birleştirerek ideal bir karışım elde etmekte de kullanılan HUNİ'nin eğitimdeki karşılığı da farklı disiplinlerin, farklı vizyonların, farklı iş tecrübelerinin aynı HUNİ de birleştirilerek aynı eğitimde sizlere sunulmaktadır.

Aslında biliyorsunuz huniyi nasıl kullandığınıza göre durum değişiyor. HUNİ'yi TDK nın tanımladığı şekilde, bilgiyi sıvıya, beynimizi ağzı dar bir kaba benzeterek; daha iyi anlaşılan ve daha iyi öğrenilen bir eğitim için araç olabileceği gibi huniyi ters çevirip kafamıza taktığımızda ise hepinizin kafasında oluşan “deli” imajını ve yüzünüzdeki gülümsemeyi görür gibiyiz.

Biz diyoruz ki “işimizin delisiyiz, kafamıza huni takar dolaşırız”.

Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğinize, bizimle huni takıp deli olan dünya sizin kahrınızı çeksin.


NEDEN HUNİ AKADEMİ?

Düşünsenize hepimizin kafasında ters çevrilmiş birer huni. Ve eğitimlerimizi de bu şekilde veriyoruz. Gözünüzde bir canlandırın. Hatta eğitim aldığınızda, sorulara cevap verdiğinizde, eğitimi başarıyla tamamladığınızda sizin kafanıza da huniyi takıyoruz. Bu imaj sizi gülümsetti mi? İşte daha eğitimi almadan sizi gülümsetebildiysek, bir düşünün eğitimde ne kadar güleceksiniz, ne kadar eğleneceksiniz.

Öğrenmek için önce beynimizin rahatta, güvende ve huzurda hissetmesi gerekir. Ne kadar rahatız, ne kadar neşeliyiz, öğrenmeye o kadar açığız. Biz de bunu sağlıyoruz.

Eğitimcilerimiz yılların tecrübesine sahip, farklı sektör ve iş kollarından gelen kişilerden oluşmaktadır. Her eğitim hazırlanırken ciddi bir emek verilerek her eğitimci kendi iş tecrübesini, bakış açısını katar ve HUNİ ile bunları birleştirerek ideal karışımı oluştururuz. Bir eğitim aldığınızda sadece tek tip tek yönlü bakış açısıyla oluşturulan bir eğitim almadığınız, çok daha farklı bakış açılarını içeren bir eğitim aldığınızı göreceksiniz.

Atasözü vardır ya, “delinin biri kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış”. Biz de tam olarak bunu amaçlıyoruz. Öyle şeyler öğreneceksiniz ki bunları iş hayatınızda uyguladığınızda 40 akıllı bir araya gelse çözemeyecek


©2018 - Huni Akademi
0532 737 78 99
0212 212 18 22
info@huniakademi.com